Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

  • Rzym
  • Paryż
  • Saint Gaudens
  • Allonnes
  • Regensburg
  • Herdorf – Dermbach
  • Domy w Niemczech (DE)
Allonnes
Józeficka wspólnota w Allonnes we Francji powstała 25 stycznia 2019 roku. Cztery Siostry: S. Rachel, S .Aurelia, S. Lidia i S. Felicyta przybyły do Allonnes na zaproszenie Ks. prob. Bertrand Chevalier i parafian, aby objąć pracę pastoralną w parafii pw. św. Teresy en Haute Vallée, do której należy 7 kościołów – wspólnot katolickich.
Inauguracji nowej wspólnoty Sióstr Świętego Józefa w Allonnes dokonał podczas dziękczynnej Eucharystii Ks. bp Emanuel Demas - ordynariusz diecezji Angers, do której parafia należy. Po Mszy św. wprowadził w procesji Najświętszy Sakrament do małej kapliczki józefickiej wspólnoty zakonnej w domu zakupionym i wyposażonym przez ofiarność serc parafian, którzy czekali na Siostry od września 2018, daty oficjalnego ogłoszenia przybycia Sióstr Św. Józefa do Allonnes.
Aktualnie S. Lidia i S. Felicyta są zatrudnione przez diecezję Angers. S. Lidia zajmuje się chorymi, opuszczonymi, samotnymi, pracownikami sezonowymi pracującymi na plantacjach malin, truskawek i borówek (400 Polek). Współpracuje również z „gens de voyage”- nomadami licznie zamieszkującymi ten rolniczy region Francji. Przygotowuje chorych i samotnych do sakramentów i udziela im Komunii św. Poświęca wiele czasu na wysłuchanie ich, pokrzepienie na duchu i na wspólną modlitwę. S. Felicyta zaangażowana jest w pracę pastoralną wśród dzieci i młodzieży. Prowadzi katechezę w czterech podstawowych szkołach leżących na terenie parafii, przygotowuje do Sakramentów św., organizuje obozy integracyjne, katechizuje dzieci nomadów (wędrujące plemię Manouche – Cyganie), angażuje młodzież w różnorodne akcje, uczestniczy regularnie w formacji katechetycznej. S. Aurelia natomiast w domu przyjmuje osoby, które pragną porozmawiać, szukają rady i pociechy, pragną podzielić się swymi troskami. Nadto czynnie zaangażowana jest we wszelakie prace we wspólnocie i chętnie towarzyszy pozostałym Siostrom w ich działalności. S. Rachel z kolei pracuje w charakterze pielęgniarki w domach opieki społecznej. Siostry czynnie uczestniczą w życiu parafii i dekanatu biorąc udział w licznych inicjatywach religijnych - misjach parafialnych, pielgrzymkach, wspólnych dniach skupienia, w czuwaniach modlitewnych, w spotkaniach osób starszych, niepełnosprawnych umysłowo. Ks. Proboszcz Bertrand Chevalier wraz z Siostrami Józefitkami w dniach 8–14 lipca 2019 r. nawiedzał  parafię św. Teresy w Allonnes, do której należy siedem kościołów, w których regularnie są odprawiane Msze św. Z oślicą Grisanne, która ciągnęła karoce z Najświętszym Sakramentem w tabernakulum, Ksiądz z Siostrami wyszedł na spotkanie parafii liczącej 12 500 mieszkańców. 
   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ