Lwów - Kopernika
Lwów - Tatarbunarska
Lwów - Samczuka
Brzuchowice
Lubar
Stryj
Starokonstantynów
Szepetówka
Tarnopol
Kijów - akademik
Kijów - Werhowynna
 
   
 
 
 

Wspólnota Sióstr Świetego Józefa w Szepetówce (Ukraina).


Do Szepetówki Siostry przybyły w roku 1991. Początkowo mieszkanie Sióstr znajdowało się przy kościele.

W roku 2003 Siostry zamieszkały w nowym domu, znajdującym się niedaleko kościoła, gdzie rozpoczęly prowadzenie świetlicy dla dzieci przedszkolnych.
 
 
Obecnie wspólnota liczy cztery Siostry, które posługują w parafii i w przedszkolu.
 
 

 
W parafii Siostry prowadzą katechezy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz przygotowują ich do Sakramentów świętych. W czasie wakacyjnym biorą udział w organizowaniu i prowadzeniu oaz dla dzieci i młodzieży.

Siostry obejmują również pracę w zakrystii, wystrój ołtarzy i robienie dekoracji okolicznościowych w kościele, pracę organistki oraz prowadzenie chóru i scholi dziecięcej.

W miarę możliwości Siostry posługują w parafiach dojazdowych na wioskach, gdzie katechizują dzieci i przygotowują Liturgię.
 

 

 
Przy wspólnocie Sióstr istnieje od 2009 r. „Modlitewna Grupa Św. Józefa”. Grupa spotyka się raz w miesiącu na wspólnej Mszy Św. w parafii i spotkaniu formacyjnym. Dla członków grupy organizowane są również dni skupienia.

Od 2010 r. powstała nowa inicjatywa, by stworzyć wspólnotę modlitewną składającą się z rodziców i rodzin osób powołanych z naszej parafii. Wspólnota ta ma swoje spotkanie raz w miesiącu w naszym domu. Głównym jej celem jest modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tej intencji każdorazowo jest sprawowana Eucharystia i wspólna modlitwa za powołanych.
 
 
 
Aktualności | U Założyciela | Historia | Placówki | Kontakt | Zgromadzenie
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa CSSJ - DELEGATURA UKRAIŃSKA