Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

  • Postulat
  • Nowicjat
  • Śluby czasowe i juniorat
  • Śluby wieczyste
  • Formacja ciągła
Królewskie miasto Kraków jest miejscem, w którym schodzą się drogi dziewcząt z Ukrainy i Polski, pragnących rozpocząć życie zakonne w Zgromadzeniu Sióstr św. Józefa.
W ciągu roku spędzonego w Domu Generalnym w Krakowie postulantki uczą się życia we wspólnocie, a także poznają józeficki styl życia, którego zasadniczym rysem jest modlitwa: codzienna Eucharystia, odmawiana wraz z siostrami Liturgia Godzin, rozważanie Słowa Bożego, Różaniec, Droga Krzyżowa w piątki całego roku, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz inne specyficzne dla Zgromadzenia modlitwy, szczególnie do Niepokalanej, św. Józefa i św. Zygmunta Gorazdowskiego - Założyciela Zgromadzenia. W trosce o rozwój duchowy i pogłębienie osobowej relacji z Bogiem postulantki korzystają z sakramentu pokuty i pojednania, comiesięcznych dni skupienia; otoczone są również opieką kierowników duchowych.
Pogłębiają swoją wiedzę religijną, uczestnicząc w lekcjach prowadzonych przez Mistrzynię Postulatu oraz uczęszczając na zajęcia prowadzone we Franciszkańskim Studium Formacyjnym. Okazjonalnie na wykłady z różnych dziedzin zapraszani są zarówno świeccy jak i duchowni. Siostry postulantki mają również okazję uczestniczyć w rekolekcjach, warsztatach oraz sesjach w Centrum Formacji Duchowej Ojców Salwatorianów w Krakowie.
Włączają się w posługi domowe oraz niektóre prace sióstr na rzecz osób potrzebujących, chorych i starszych w parafii Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Oficerskim w Krakowie.
Wieczory to czas rekreacji czyli wzajemnego ubogacania się, dzielenia radością i przeżyciami z mijającego dnia.
"Wezwanie Chrystusa ogarnia całą osobę, zarówno duszę jak i ciało, w jej jedynym i niepowtarzalnym "ja" osobowym. Z tego względu formacja na etapie postulatu ukierunkowana jest na scalenie tego co ludzkie i chrześcijańskie oraz stopniowe wprowadzenie postulantki w życie zakonne."
(z Podręcznika Formacji Józefickiej)
   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ