Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

«« powrót

Wieczyste zaślubiny w Kurytybie (Brazylia)

16 lipca 2011

W czasie homilii Ksiądz Biskup w ciepłych słowach skierowanych do S.M. Joany, podziękował jej za świadectwo jakim jest dla świata poprzez oddanie życia Bogu na zawsze. Podkreślił nadto m. in., że Siostra weszła na drogę przygotowaną dla niej od wieków przez Boga po to, aby osiągnęła pełnię szczęścia w Zgromadzeniu Sióstr Świętego Józefa realizując charyzmat pozostawiony przez Założyciela tej zakonnej Rodziny – przez św. Zygmunta Gorazdowskiego. Ks. Bp Biernacki zaznaczył również, że dla Siostry pewna jest już teraz droga do jednoczenia się z Chrystusem poprzez śluby: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości, która prowadzi jednocześnie do pełnej realizacji jej człowieczeństwa i rozwoju osobowości. Swoje słowa Ksiądz Biskup przypieczętował pasterskim błogosławieństwem i ojcowskim uściskiem.

W ceremonii wieczystych zaślubin S. M. Joany było też szereg wzruszających momentów. Wspomnieć można choćby o chwili udzielenia jej błogosławieństwa przez rodziców i późniejszym podziękowaniu S. Joany ofiarującej rodzicom ikonę, którą osobiście pisała modląc się za nich.

Również Siostry Postulantki przygotowały niezwykle bogate w oprawie artystycznej uroczyste wniesienie na początku Mszy św. Ewangeliarza z tańcem i pieśnią - co jest typowe dla północnych stron Brazylii, gdzie S. Joana wcześniej pracowała. Natomiast Siostry Juniorystki zaprezentowały na zakończenie ślubnej agapy taniec obrazujący teologiczną głębię trzech ślubów zakonnych.

   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ