«« powrót

W Roku św. Józefa w parafii w Jeżewie

20 marca 2021

odprawiona przez ks. prob. Jacka Somerskiego i ks. wik. Andrzeja Myszaka. Modliliśmy się w intencji Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa  oraz Sióstr z tego Zgromadzenia, których doczesne szczątki spoczywają w grobach przy kościele i śp. pamięci Członków naszej „Modlitewnej Grupy Świętego Józefa”.

W Kościele powszechnym przeżywamy Rok św. Józefa, który jest dobrym czasem, aby wpatrując się w postać Opiekuna Świętej Rodziny i Kościoła, z jeszcze większym zaangażowaniem skupić się na trosce o cząstkę Kościoła, która została nam powierzona. W czasie, w jakim aktualnie posługujemy, wydaje się, że bardziej niż kiedykolwiek, warto wpatrywać się w postać św. Józefa, który słuchał Pana Boga oraz odważnie, z wiarą i pełną odpowiedzialnością podejmował decyzje, które miały chronić Świętą Rodzinę przed niebezpieczeństwami - napisał w Komunikacie ks. bp Ryszard Kasyna. Dalej czytamy m.in: W celu uzyskania jak największych łask w Roku św. Józefa, niniejszym postanawiam, aby w niedzielę, 21 marca 2021 r. zawierzono rodziny w parafiach opiece św. Józefa (...).

     Zgodnie z komunikatem po każdej Mszy św. w niedzielę przed Najświętszym Sakramentem odbyło się zawierzenie opiece Świętego Józefa naszych rodzin i wszystkich parafian. Członkowie MGSJ Jeżewo z S. Laurą CSSJ uczestniczyli w comiesięcznym  spotkaniu modlitewnym. Po modlitwie udaliśmy się na poczęstunek przy ograniczonej liczbie osób.  Swoją obecnością  zaszczycili nas obaj Księża z naszej parafii. 

 

   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ