«« powrót

„To jest właśnie to, o co Mi chodziło, kiedy cię powoływałem”

26 stycznia 2023

     To jest właśnie to, o co Mi chodziło, kiedy cię powoływałem. Sięgając do głębi naszego powołania, wskazywał na centrum, jakim jest codzienna Msza św., w czasie której Niebo się otwiera. Wdzięczne za dar rekolekcyjnej odnowy, pragniemy podziękować Panu Bogu za łaski tego czasu i w codzienności realizować charyzmat naszego Zgromadzenia.

s. M. Tomasza CSSJ, s. M. Joanita CSSJ

Na koniec rekolekcyjnych dni odbyła się Uroczystość Jubileuszowa następujących Sióstr:

75 -lecie:              s. M. Tarsylia Nosek

70 - lecie:             s. M. Terezja Krężołek

60 - lecie:            

s. M. Dacja Szymańska, s. M. Benedykta Dyrbusz, s. M. Fides Rozkosz

50 -lecie:             

s. M. Majella Jasiewicz, s. M. Alicja Mańkowska, s. M. Ester Rojek, s. M. Elisabeth Surma, s. M. Gerarda Bialik, s. M. Margarita Becela, s. M. Anuncja Kozicka, s. M. Januaria Karwowska, s. M. Eustochia Domagała, s. M. Regina Dziura, s. M. Matylda Jóźwiak, s. M. Egidia Korkosz, s. M. Amabilis Cyganowicz, s. M. Maksymilia Kimak 

25 -lecie:

s. M. Isabel dos Santos Tonholi, s. M. Martyna Dombrowska, s. M. Pacyfika Pławecka,  s. M. Tatiana Matiichuk, s. M. Filipa Urbanowska, s. M. Esther Inkumene

                                                            

     Moje 60 lat konsekracji zakonnej to hymn wdzięczności PANU za wielkie rzeczy, którymi mnie obdarował. To zachwyt nad tym, że zrealizowało się we mnie to, czego za JEGO łaską pragnęłam od wczesnej młodości, aby nie zejść z drogi trwania w NIM. A zatem, Miłosierdzie Boże na wieki wyśpiewywać będę.

s. M. Fides CSSJ

                                                              

     Po przeżytych rekolekcjach 25 stycznia 2023 r. stanęłyśmy przed ołtarzem, by uwielbiać i dziękować Bogu, że pozwolił nam doczekać tej chwili. Przy pięknym śpiewie sióstr i odświętnie ubranej kaplicy rozpoczęło się nasze „Te Deum” Panu za łaskę wytrwania w powołaniu przez 50 lat. Tylko jeden Bóg wie, ile wdzięczności kryje każda siostra, za wszystko czego Bóg dokonał w sercu i życiu każdej z nas przez te 50 lat. Głęboko przeżyta Eucharystia, potem wspólne spotkanie w sali i refektarzu z siostrami uświadomiło nam jak cennym darem jest bycie razem, bo ono spotęgowało naszą radość i wdzięczność za trwanie z Bogiem i przy Nim przez te 50 lat. Niech Bóg będzie we wszystkim uwielbiony!

s. M. Alicja CSSJ

                                                              

      Obchodzony w Polsce Jubileusz 25 lat życia konsekrowanego to dla mnie nadzwyczajna łaska. Zaobserwowane siły, żywotności i radości najstarszych Sióstr Jubilatek zachwyciły mnie i umocniły wewnętrznie. Jeszcze bardziej oddałam się Chrystusowi i zobaczyłam, jak bardzo zostałam przez Niego obdarowana w ciągu tych lat. Jeszcze głębiej zrozumiałam podczas rekolekcji, że jakikolwiek lęk powinien być zastąpiony wiarą, a wiara jest ziarnem, które wciąż na nowo kiełkuje. Za to wszystko uwielbiam Pana sercem przepełnionym radością i wdzięcznością.

s. M. Isabel   CSSJ

                                                                

Kochanym Siostrom Jubilatkom gratulujemy wierności Bogu oraz ofiarnej służby dla Kościoła i Zgromadzenia.

   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ