«« powrót

„Jak wysłowić wdzięczność mą za tysiące łask…”

24 kwietnia 2024

     Trzydniowe spotkanie poprowadziła s. Joannes Mazurkiewicz. Duchowym przewodnikiem w tych dniach był br. Robert Krawiec OFM Cap z Terliczki k. Rzeszowa, krajowy moderator Grup św. o. Pio. Jesteśmy ogromnie wdzięczne naszej Matce Wandzie za możliwość wspólnego spotkania i wyśpiewania Bogu naszego uwielbienia za wszystko, czym zostałyśmy obdarowane w ciągu 50 lat życia zakonnego w naszym Zgromadzeniu. Każdy dzień ubogacony był Mszą Świętą, sprawowaną przez br. Roberta, konferencjami, możliwością sakramentu pokuty, adoracją Najświętszego Sakramentu i wspólnymi spotkaniami. Przeżyłyśmy piękną Drogę Światła, którą poprowadziła w kaplicy s. Joannes. W drugi dzień spotkania podczas Mszy św. odnowiłyśmy nasze śluby zakonne, by jeszcze z większą gorliwością służyć Panu, Jemu oddać swoje życie i w Jego ręce złożyć swoją przyszłość i wieczność. Wielkie podziękowania nalezą się s. Joannes, która z taką pieczołowitością i sercem przygotowała tę sesję. Każdy dzień szczegółowo zaplanowany i poprowadzony był owocny i dla ducha i dla ciała. Dziękujemy bardzo s. Joannes. Każda z nas na nowo odkryła jak wielkimi darami Bóg nas obdarzył, jak bardzo troszczy się o nas, jak bardzo kocha, pomimo naszych słabości i niedoskonałości. A co o spotkaniu mówią same Złote Jubilatki? Oddajmy im głos:

  • Przeżyłam świeżość powołania. Zobaczyłam kolejny raz, jak wielkimi darami obdarzył mnie Bóg. Dlatego z Jego łaską, pomocą Matki Niebieskiej, Świętego Józefa, naszego kochanego Ojca Założyciela i Przyjaciół - już z tamtej strony, których mam sercu, będę uwielbiała sercem i modlitwą Ojca Niebieskiego za wszystko, a nade wszystko, że zaufał mi i dał mi trochę cierpienia, które pomaga mi bardziej się modlić i nim wielbić mojego Cierpiącego Jezusa.
  • Spotkanie Jubileuszowe w Kluczborku było dla mnie okazją do spotkania się z siostrami z grupy i przypomnienia czasu spędzonego w Nowicjacie. Mimo wieku i ubywających sił tryskałyśmy humorem i radością. Dziękuję za możliwość spotkania się, dziękuję naszej kochany Matce i siostrze Joannes za zorganizowanie nam tego spotkania.
  • Pragnę podziękować Matce Wandzie i siostrze Joannes za możliwość uczestniczenia w sesji zorganizowanej dla sióstr Złotych Jubilatek. Siostra Joannes sercem i zaangażowaniem pomogła nam dostrzec dobro i nasze zmagania, by trwać wiernie przy Jezusowym Sercu.
  • To spotkanie było dla mnie okazją, by podziękować Bogu za dar powołania, za każdą łaskę , za spotkanych ludzi i za możliwość służenia im.

„Tyle dobrego zawdzięczam Tobie Panie…”, refren tej piosenki wielokrotnie wyśpiewałyśmy w naszych podziękowaniach i ciepłych pozdrowieniach przesłanych w filmikach wideo.

   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ