Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

Rekolekcje z ikonopisaniem

Rekolekcje z ikonopisaniem

18 marca 2011
Krakowski Dom generalny Sióstr Świętego Józefa w dniach 9-17 marca br. stał się nie tylko po raz pierwszy od przeprowadzonych w nim remontów i rozbudowy domem rekolekcyjnym, ale jednocześnie był w tym czasie pracownią ikon z prawdziwego zdarzenia. Około 20 Sióstr w ramach odprawianych swoich rocznych rekolekcji, równocześnie pisało ikony, a kilka innych przeżywając swoje rekolekcyjne spotkania z Bogiem, stanowiło dla Ikonpopisarek modlitewne zaplecze i wsparcie.
przeczytaj więcej »
Rozpoczęły Postulat w São Luis

Rozpoczęły Postulat w São Luis

17 marca 2011
Dnia 17 marca br. kandydatki do życia zakonnego: Cleitiane Silva de Souza i Isaura de Nazaré Furtado de Sousa po dniu skupienia rozpoczęły oficjalnie w São Luis (Brazylia) Postulat - nowy etap swego życia i formacji zakonnej. Do São Luis przybyły one w lutym br. i wspólnie z Siostrami Świętego Józefa kontynuowały przygotowania do oficjalnej inauguracji nowego józefickiego domu formacyjnego, zapoznając się z życiem zakonnym i radząc sobie w różnych sytuacjach (kiedy nie ma wody, światła, zabijając wielkie...
przeczytaj więcej »

Nowe kandydatki w Brazylii

28 lutego 2011
Radosne i rozśpiewane kolejne dwie kandydatki pochodzące z miejscowości Vitoria ze stanu Maranhão w Brazylii przekroczyły próg klasztoru w Zgromadzeniu Sióstr Świętego Józefa. Nowe kandydatki udały się z placówki józefickiej w Monção do klasztoru w São Luis, gdzie podjęły formację na pierwszym etapie życia zakonnego czyli w tzw. Postulacie.
przeczytaj więcej »
Srebrne… Złote… Diamentowe… Józefickie Jubileusze

Srebrne… Złote… Diamentowe… Józefickie Jubileusze

22 lutego 2011
Dnia 22 lutego br. w klasztorze Sióstr Świętego Józefa w Polanicy Zdroju odbyła się niecodzienna Uroczystość. Oto po ukończeniu 8-dniowych ćwiczeń rekolekcyjnych odprawianych pod kierunkiem O. Włodzimierza Sowińskiego, dominikanina, przez osiemdziesiąt Sióstr, trzydzieści z nich rozpoczęło swój Jubileuszowy Rok ślubów zakonnych.
przeczytaj więcej »
Apostolska Grupa Baletowa im.  Św.Zygmunta Gorazdowskiego w Rio de Janeiro

Apostolska Grupa Baletowa im. Św.Zygmunta Gorazdowskiego w Rio de Janeiro

20 lutego 2011
Wsród rozmaitych grup apostolskich funkcjonujących w Rio de Janerio, piękną swoją działalność rozwija "Apostolska Grupa Baletowa imienia Św. Zygmunta Gorazdowskiego" („Aprendendo com São Sigismundo”). Grupa animowana jest przez siostrę Isabel Santos Tonhali, józeficką pielęgniarkę, która swoją zawodową pracę łączy także w ten sposób z aktywnością duszpasterską.
przeczytaj więcej »

Józefickie rekolekcje w Tarnowie

13 lutego 2011
      Tym razem w Tarnowie w Domu prowincjalnym Sióstr Świętego Józefa odbyły się w dniach 4-12 lutego br. kolejne dni rekolekcyjnej odnowy duchowej. Wzięło w nich udział ponad 80 Sióstr Józefitek z Polski, Ukrainy, Niemiec i Francji. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. prof. dr hab. Roman Pindel – wykładowca Pisma św. w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie.
Dzień Skupienia Grupy Św. Józefa w Rio de Janeiro

Dzień Skupienia Grupy Św. Józefa w Rio de Janeiro

12 lutego 2011
Modlitewna Grupa Św. Józefa istniejąca przy Wspólnocie Sióstr Św. Józefa w Rio de Janeiro miała swój Dzień Skupienia. W jego zorganizowaniu pomagały wszystkie Siostry na czele z animatorką Grupy S. M. Dobrosławą i S. M. Isabel.  
przeczytaj więcej »

Chorzy potrzebują przede wszystkim wsparcia duchowego

11 lutego 2011
Siostra Nicole Ngacosso, afrykańska józefitka pracująca w Kamerunie w swoim „Świadectwie z życia codziennego” pisze m. in.: Chciałabym napisać kilka słów o moim apostolstwie wśród chorych, szczególnie dotkniętych choroba AIDS. Ci właśnie często czują się samotni i opuszczeni przez społeczeństwo i swe rodziny.
przeczytaj więcej »
Nowa placówka Zgromadzenia w São Luis (Brazylia)

Nowa placówka Zgromadzenia w São Luis (Brazylia)

2 lutego 2011
 W czasie wizytacyjnego pobytu Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa M. Leticjii Niemczura w Brazylii (15.11.2010 – 11.01.2011) założona została kolejna placówka w Delegaturze Brazylijskiej, a druga w liczącym sobie ponad milion  mieszkańców mieście  São Luis w stanie Maranhão. Nabyty przez Zgromadzenie dom służył będzie celom formacyjnym i apostolskim.
przeczytaj więcej »

Rekolekcje w Kluczborku

27 stycznia 2011
W dniach 18-26 stycznia br. 56 Sióstr Świętego Józefa odprawiło rekolekcje w Domu Nowicjatu w Kluczborku k. Opola. W tych duchowych ćwiczeniach wzięły udział także Józefitki pracujące poza Polską w  Brazylii, Francji, Włoszech, Niemczech i na Ukrainie. Rekolekcją przewodniczyli rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ks. Waldemar Irek oraz ks. Bogdan Giemza, SDS.
« pierwsza72737475767778ostatnia »
Archiwum aktualności
   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ