Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

Obchody w Monção (Brazylia)  128 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa

Obchody w Monção (Brazylia) 128 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa

17 lutego 2012
     W parafii w Monção (Brazylia) podobnie jak niemal w każdej józefickiej Wspólnocie odbyła się dnia 17 lutego br. Msza św.  dziękczynna za 128 lat istnienia Rodziny Zakonnej Sióstr Świętego Józefa. W Monção było to również wielkie dziękczynienie  za 7 lat pracy Sióstr Świętego Józefa w  tutejszej Parafii,  oraz za 28 lat pracy Sióstr Józefitek  w Brazylii.
przeczytaj więcej »
Dzień rekolekcji w São Luis (Brazylia)

Dzień rekolekcji w São Luis (Brazylia)

16 lutego 2012
     W parafii p.w. Trójcy Przenajświetszej, w której pracują Siostry Św. Józefa w dzielnicy Cidade Olímpica w São Luis, odbył  sie dzień rekolekcji zwiazany z trwającymi Misjami Ludowymi. Wzięło w nich udzial około 300 osób, w tym S. Inviolata, która zaangażowana była w pracach przygotowawczych, jak również nowoprzybyłe Siostry: S.Zyta i S. Terezinha. Dzień rekolekcji rozpoczął się uroczystą Eucharystią,
przeczytaj więcej »
Sesja Junioracka we Lwowie

Sesja Junioracka we Lwowie

15 lutego 2012
     W dniach 10 – 12 lutego 2012 r. we Lwowie w Domu Delegatury Ukraińskiej  Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa odbyła się Sesja formacyjna dla Sióstr Juniorystek. Wzięło w niej udział 9 Sióstr z Ukrainy. Tematem wiodącym Sesji było zagadnienie modlitwy Psalmami. Spotkanie prowadziła S. Emanuela z Krakowa ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, a nad całością czuwała S. Mistrzyni Junioratu - S. M. Ignis Flis cssj.
przeczytaj więcej »
Sesja ikonograficzna w Krakowie

Sesja ikonograficzna w Krakowie

5 lutego 2012
     W dniach 3-5 lutego b.r. w Domu generalnym Sióstr Świętego Józefa w Krakowie odbyła się Sesja Ikonograficzna, w której wzięło udział 9 Sióstr Józefitek i 1 Siostra Salezjanka. W trakcie Sesji Siostry wprowadzone zostały w tajniki ikonopisania przygotowując się jednocześnie do udziału w zaplanowanych na marzec br. rekolekcji z ikonopisaniem.
przeczytaj więcej »
Święto św. Sebastiana w Rio de Janeiro (Brazylia)

Święto św. Sebastiana w Rio de Janeiro (Brazylia)

3 lutego 2012
Ponieważ św. Sebastian jest patronem nie tylko parafii na terenie której mieszkają i w której działają Siostry Świętego Józefa w Rio de Janerio, ale także Archidiecezji i stanu Rio de Janeiro, dzień św. Sebastiana jest tam dniem ustawowo wolnym od pracy. Około 30 lat temu, jak przekazały Siostry, protestanci próbowali zamienić powód świętowania 20 stycznia na święto fundacji miasta. Jednakże, gdy tę decyzje powzięto, rozpętała się straszna burza, która
przeczytaj więcej »
Relacje z São Luis (Brazylia)

Relacje z São Luis (Brazylia)

1 lutego 2012
     S. Zyta Golonka w swoich pierwszych relacjach z nowej placówki w São Luis donosi o przeżytej Mszy św. odprawianej "na ulicy", w której wraz z Siostrami uczestniczyła dnia 30 stycznia br. Z informacji Siostry wynika, że tego typu celebracje Eucharystii są jedną z form już niemal tradycyjną, bardzo lubianą i oczekiwaną przez tutejszych wiernych.
przeczytaj więcej »
Tydzień formacji dla katechetów w Monção (Brazylia)

Tydzień formacji dla katechetów w Monção (Brazylia)

30 stycznia 2012
     S. Doris Kulik, Józefitka pracująca w Parafii w Monção informuje o formacja dla katechetów, która odbyła się tamże w dniach 24 - 29 stycznia 2012. Wzięło w niej udział 50 osób w większości nowi kandydaci na katechetów, a wśród nich także przybyli z niektórych wiosek, jak również kilka osób z innych grup duszpasterskich. Do prowadzenia spotkania zaproszone były z São Luis S.M. Joana Jakotenski, Józefitka oraz S. Maria Fontes, Paulistka.
przeczytaj więcej »
We wspólnocie w São Luis (Brazylia)

We wspólnocie w São Luis (Brazylia)

30 stycznia 2012
     Siostra Zyta Golonka działająca od kilku lat na brazylijskiej ziemi i pracująca do tej pory w przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa w Kurytybie, w ostatnim czasie podjęła obowiązki na północy Brazylii w miejscowości São Luis. We Wspólnocie tej przejęła po Siostrze Inviolacie Leśniak przełożeńską posługę. Nadto, Siostra będzie kontynuowała studia pedagogiczne i włączy się w pracę parafialną.
przeczytaj więcej »
Wizytacja w Afryce dobiega końca

Wizytacja w Afryce dobiega końca

27 stycznia 2012
W ramach kończącej się Wizytacji Kanoniczej przeprowadzanej przez Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa – Matkę Leticję Niemczura, w dniach 25 – 27 stycznia 2012 r. odbyło się spotkanie Sióstr odpowiedzialnych za józefickie Wspólnoty w Republice Konga, Republice Demokratycznej Konga, Republice Centralnej Afryki oraz w Gabonie. Wcześniej tego typu spotkanie miało miejsce w Kamerunie. Temat formacyjnego spotkania Sióstr brzmiał: „Życie...
przeczytaj więcej »
Rekolekcje w Polanicy Zdroju

Rekolekcje w Polanicy Zdroju

25 stycznia 2012
   W dniach 17-25 stycznia br. odbyły się kolejne, a w Polsce pierwsze w tym roku rekolekcje dla Sióstr ze  Zgromadzenia Świętego Józefa. Tym razem 77 Sióstr Józefitek swoją duchową odnowę przeżywało w domu Zgromadzenia w Polanicy Zdroju. Rekolekcyjnym ćwiczeniom przewodniczył Ojciec Leszek Gólczyński ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi SSCC, duszpasterz akademicki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.
przeczytaj więcej »
« pierwsza66676869707172ostatnia »
Archiwum aktualności
   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ