Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

«« powrót

Wieści z józefickiego Nowicjatu w Brazylii

8 stycznia 2018

     Matką i Panią, a zarazem Mistrzynią i doskonałym wzorem świętości jest dla sióstr Maryja Niepokalanie Poczęta. Bożą i naszą Matkę mają siostry kochać dziecięca miłością i otaczać czcią, jaką żywił dla Niej Syn Boży, a także św. Józef, jej dziewiczy Małżonek... W miarę dojrzewania wewnętrznego, siostry oddają się Jej na zupełną własność. Maryja uczy je całkowitego oddania się Bogu poprzez życie w rodzinie zakonnej. (Kontytucje,11).

     2. "Pod okiem św. Jozefa" - W ostatnim dniu roku - 31 grudnia 2017 r. ta sama Siostra Nowicjuszka - S. Angelica rozpoczęła II rok Nowicjatu. Jako zewnętrzny znak tego aktu Siostra Doris, Przełożona naszej Delegatury, zmieniła jej medalik św. Franciszka na medalik św. Józefa. Tak więc, Siostra ukończyła nowicjacki rok kanoniczny, a rozpoczęła rok intensywnej apostolskiej formacji. W tym roku Siostra Angelica będzie starała się naśladować i upodabniać do świętego Józefa – Patrona II roku Nowicjatu i Patrona Głównego Zgromadzenia, przygotowując się w ten sposób do złożenia Profesji zakonnej. Przez trzy miesiące będzie przebywała w jednej z naszych Wspólnot zakonnych, aby bezpośrednio włączyć się w prowadzoną przez Siostry pracę duszpasterską, głębiej poznając jednocześnie charyzmat Zgromadzenia.         

     Pozdrawiam serdecznie i życzę obfitego Bożego błogosławieństwa w 2018 Roku, który jest szczególnie poświęcony św. Jozefowi. Z darem modlitwy S. Dominika Kulik CSSJ

   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ