Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

«« powrót

"Oto Ja Służebnica Pańska"- „FIAT”

31 marca 2017

     W homilii, Ksiądz zachęcał młode kobiety, matki, aby na wzór Maryi Najświętszej, były zawsze gotowe powiedzieć Bogu "tak" wobec zaistniałego pod ich sercem nowego życia, mimo trudności, samotności, braku podstawowych rzeczy użytku codziennego. Podkreślił,  że mogą zawsze zwrócić się do „Ruchu Obrony Życia”, aby obronić życia i wychować godnie swoje dziecko. Na ofiarowanie według tradycji afrykańskiej dziewczynki z darami ofiarnymi wykonały tańce. Było bardzo radośnie. Po Mszy św. w ogrodzie Sióstr odbył się poczęstunek dla wszystkich, a było ok. 150 mam z dziećmi.

     Dla przypomnienia podam, że od 20 lat w Brazzaville (stolica Republiki Konga – Afryka) działa „Ruch Obrony Życia” założony przez Siostry zakonne, w którym przewodniczącą jest S. Anna - Javouye, a skarbniczką S. Matylda - Józefitka. Pomoc finansową do funkcjonowania naszego Ruchu otrzymujemy od organizacji Raoul Follerau z Francji i z darów różnych dobrodziejów. Nasza pomoc polega na ratowaniu przed aborcją dzieci. Pomagamy kobietom, które nie maja żadnych możliwości finansowych. Pomagamy nie tylko poprzez opłatę porodu, opłatę badań, dostarczenie wyprawki dla dzieci, ich leczenie, ale też opłatę szkoły czy też pomoc w samowystarczalnym życiu finansowym dla tych matek. Z naszej pomocy skorzystało już ponad 4000 kobiet, czyli tyle dzieci zostało uratowanych, którym nasz Ruch pomógł się urodzić, wychować i wykształcić.

     Nasze dzieci są piękne, zdrowe, dobrze się uczą mimo, iż są wychowywane w bardzo trudnych warunkach. W większości są to chrześcijanie. Dzieci te wychowują matki samotnie, a my otaczamy je modlitwą przez wstawiennictwo Matki Bożej i ukazujemy piękną drogę do nieba poprzez poświęcenie się dla każdego daru życia, jaki pochodzi od samego Boga.

Z serdecznymi pozdrowieniami z Brazzaville                            

S. Matylda Jóźwiak CSSJ

   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ