Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

«« powrót

„MELANIUSZ” dla Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa

7 lutego 2019

wspierany przez założoną z inicjatywy jednej ze sióstr Fundację Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Siostry józefitki otrzymały „Melaniusza” za działalność dobroczynną w Tuchowie i okolicy realizowaną poprzez:.

- edukację i wychowanie

- promocję miasta i gminy Tuchów

- promocję zdrowia i międzypokoleniowych form wypoczynku

- krzewienie idei wolontariatu młodzieżowego i senioralnego

- integrację i aktywizację seniorów ze środowiska lokalnego

- organizację wydarzeń kulturalnych o charakterze otwartym

 - gotowość pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym w środowisku lokalnym

- współpracę i wspieranie działalności organizacji i stowarzyszeń w tuchowskim środowisku.

     Uroczysta Gala wręczenia statuetek odbyła się 31. stycznia br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie. Statuetkę „Melaniusz” i dyplom dla Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa z rąk pani burmistrz Magdaleny Marszałek przyjęła przełożona tuchowskiej wspólnoty sióstr s. Pacyfika Pławecka, dziękując za to niecodzienne wyróżnienie, a s. Stefania Jaworska, córka Ofiarodawców posesji, przypomniała początki powstawania tuchowskiego Domu. W tej uroczystej chwili obecne były także przedstawicielki Prowincji Tarnowskiej – s. Zachariasza Kalinowska (sekretarka i radna prowincjalna) i s. Alfonsa Grybel (przełożona domu prowincjalnego i radna prowincjalna) oraz siostry tuchowskiej wspólnoty. Na tę szczególną okazję przybyli także wolontariusze z Gimnazjum z Pleśnej ze swoją nauczycielką p. Joanną Heród oraz wolontariuszki z Tuchowa. Fundację reprezentowały: Prezes Zdzisława Krzemińska i członek Zarządu Agnieszka Rogozińska.

     Statuetka „Melaniusz” ma stanowić: uznanie dotychczasowej działalności, akceptację aktualnych przedsięwzięć i motywację do dalszego działania. W tym ostatnim niech, tak jak do tek pory, wspiera Święty Józef i O. Założyciel Św. Ks. Zygmunt Gorazdowski.

 http://www.tuchow.pl/melaniusze-przyznane-6/

 http://www.tuchow.pl/miasto-i-gmina/wyroznienie-melaniusz/

   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ