Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

Nowe kandydatki w Brazylii

28 lutego 2011
Radosne i rozśpiewane kolejne dwie kandydatki pochodzące z miejscowości Vitoria ze stanu Maranhão w Brazylii przekroczyły próg klasztoru w Zgromadzeniu Sióstr Świętego Józefa. Nowe kandydatki udały się z placówki józefickiej w Monção do klasztoru w São Luis, gdzie podjęły formację na pierwszym etapie życia zakonnego czyli w tzw. Postulacie.
przeczytaj więcej »
Srebrne… Złote… Diamentowe… Józefickie Jubileusze

Srebrne… Złote… Diamentowe… Józefickie Jubileusze

22 lutego 2011
Dnia 22 lutego br. w klasztorze Sióstr Świętego Józefa w Polanicy Zdroju odbyła się niecodzienna Uroczystość. Oto po ukończeniu 8-dniowych ćwiczeń rekolekcyjnych odprawianych pod kierunkiem O. Włodzimierza Sowińskiego, dominikanina, przez osiemdziesiąt Sióstr, trzydzieści z nich rozpoczęło swój Jubileuszowy Rok ślubów zakonnych.
przeczytaj więcej »
Apostolska Grupa Baletowa im.  Św.Zygmunta Gorazdowskiego w Rio de Janeiro

Apostolska Grupa Baletowa im. Św.Zygmunta Gorazdowskiego w Rio de Janeiro

20 lutego 2011
Wsród rozmaitych grup apostolskich funkcjonujących w Rio de Janerio, piękną swoją działalność rozwija "Apostolska Grupa Baletowa imienia Św. Zygmunta Gorazdowskiego" („Aprendendo com São Sigismundo”). Grupa animowana jest przez siostrę Isabel Santos Tonhali, józeficką pielęgniarkę, która swoją zawodową pracę łączy także w ten sposób z aktywnością duszpasterską.
przeczytaj więcej »

Józefickie rekolekcje w Tarnowie

13 lutego 2011
      Tym razem w Tarnowie w Domu prowincjalnym Sióstr Świętego Józefa odbyły się w dniach 4-12 lutego br. kolejne dni rekolekcyjnej odnowy duchowej. Wzięło w nich udział ponad 80 Sióstr Józefitek z Polski, Ukrainy, Niemiec i Francji. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. prof. dr hab. Roman Pindel – wykładowca Pisma św. w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie.
Dzień Skupienia Grupy Św. Józefa w Rio de Janeiro

Dzień Skupienia Grupy Św. Józefa w Rio de Janeiro

12 lutego 2011
Modlitewna Grupa Św. Józefa istniejąca przy Wspólnocie Sióstr Św. Józefa w Rio de Janeiro miała swój Dzień Skupienia. W jego zorganizowaniu pomagały wszystkie Siostry na czele z animatorką Grupy S. M. Dobrosławą i S. M. Isabel.  
przeczytaj więcej »

Chorzy potrzebują przede wszystkim wsparcia duchowego

11 lutego 2011
Siostra Nicole Ngacosso, afrykańska józefitka pracująca w Kamerunie w swoim „Świadectwie z życia codziennego” pisze m. in.: Chciałabym napisać kilka słów o moim apostolstwie wśród chorych, szczególnie dotkniętych choroba AIDS. Ci właśnie często czują się samotni i opuszczeni przez społeczeństwo i swe rodziny.
przeczytaj więcej »
Nowa placówka Zgromadzenia w São Luis (Brazylia)

Nowa placówka Zgromadzenia w São Luis (Brazylia)

2 lutego 2011
 W czasie wizytacyjnego pobytu Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa M. Leticjii Niemczura w Brazylii (15.11.2010 – 11.01.2011) założona została kolejna placówka w Delegaturze Brazylijskiej, a druga w liczącym sobie ponad milion  mieszkańców mieście  São Luis w stanie Maranhão. Nabyty przez Zgromadzenie dom służył będzie celom formacyjnym i apostolskim.
przeczytaj więcej »

Rekolekcje w Kluczborku

27 stycznia 2011
W dniach 18-26 stycznia br. 56 Sióstr Świętego Józefa odprawiło rekolekcje w Domu Nowicjatu w Kluczborku k. Opola. W tych duchowych ćwiczeniach wzięły udział także Józefitki pracujące poza Polską w  Brazylii, Francji, Włoszech, Niemczech i na Ukrainie. Rekolekcją przewodniczyli rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ks. Waldemar Irek oraz ks. Bogdan Giemza, SDS.
Na drugim roku formacji zakonnej

Na drugim roku formacji zakonnej

11 stycznia 2011
Pięć Sióstr Postulantek w Brazylii w Kurytybie dnia 11 stycznia 2011 roku rozpoczęło drugi rok zakonnej formacji w Postulacie w Zgromadzeniu Sióstr Swiętego Józefa. Po roku wspólnotowego przygotowania w Kurytybie pod opiekuńczym okiem Siostry Delegatki Salvatoris Smaluch i Siostry Mistrzyni Dominiki Kulik, Siostry Postulantki przebywać będą w najbliższych miesiącach na różnych placówkach józefickich włączając się w ich rytm i w praktyce codziennego życia wchodzić będą w ducha i charyzmat zakonnej Rodziny.     ...

Spotkanie krakowskiej "Modlitewnej Grupy Sw. Józefa"

10 stycznia 2011
Dnia 10 stycznia odbyło się w Domu generalnym Sióstr Sw. Józefa pierwsze w tym roku spotkanie krakowskiej "Modlitewnej Grupy Sw. Józefa". Spotkanie rozpoczął w kaplicy punktualnie o godzinie 15.00 ks. prał. Zygmunt Kosek, który przewodniczył wspólnej modlitwie.
przeczytaj więcej »
« pierwsza70717273747576ostatnia »
Archiwum aktualności
   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ