Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

Z życia „Modlitewnej Grupy Św. Józefa” w Rio de Janeiro

1 listopada 2011
W sobotę dnia 22 października br. „Modlitewna Grupa Św. Józefa” funkcjonująca przy wspólnocie Sióstr Św. Józefa w Rio de Janeiro miała swój dzień skupienia w Domu rekolekcyjno-formacyjnym św. Józefa w São Gonsalo w dzielnicy miasta Niteroi znajdującej się po drugiej stronie zatoki Guanabara. Skupienie prowadził ks. Valter Malicka-Musiau, marianin, Brazylijczyk polskiego pochodzenia. Tematem skupienia podobnie jak w zeszłym roku, była rodzina.
przeczytaj więcej »
Obchody rocznicy kanonizacji św. Zygmunta Gorazdowskiego w São  Luis (Brazylia)

Obchody rocznicy kanonizacji św. Zygmunta Gorazdowskiego w São Luis (Brazylia)

28 października 2011
Dnia 23 października br. wspólnota Sióstr Świętego Józefa w São  Luis świętowała szóstą rocznicę kanonizacji swego Ojca Założyciela św. Zygmunta Gorazdowskiego w sposób bardzo szczególny. Był to bowiem zarazem w józefickim domu dzień spotkania dla młodzieży żeńskiej. Korzystając z faktu, że w Brazylii trwa olimpiada tzw. "Pan-Americana", spotkanie to miało formę zawodów, aby wygrać świętość i przebiegało według formy: „Pan-Santidade” z tematem: „Jak ze św. ks. Zygmuntem...
przeczytaj więcej »
“Miesiąc Biblii” w Rio de Janeiro

“Miesiąc Biblii” w Rio de Janeiro

20 października 2011
Od 1971 roku  Kościół w Brazylii obchodzi  tzw. Miesiąc Biblii. W związku z tym podejmowane są różne inicjatywy. W tym roku, aby przybliżyć wiernym Pismo Święte, m. in. profesorzy Papieskiego Uniwersytetu Katolickiego (PUC) prowadzili wykłady  i spotkania w parafiach. W Rio de Janerio w parafii p.w. św. Sebastiana  “Wieczory biblijne” prowadzone były w poniedziałki po Mszy św. wieczornej. W trakcie ich trwania wygłaszane były wykłady przez profesorów z PUC.
przeczytaj więcej »
Z przedszkolnego podwórka w Stryju (Ukraina)

Z przedszkolnego podwórka w Stryju (Ukraina)

5 października 2011
     W przedszkolu prowadzonym przez Siostry Świętego Józefa w Stryju na Ukrainie w Centrum Dydaktyczno-Wychowawczym dla dzieci i sierot im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, został oddany do użytku drugi plac zabaw – tym razem dla młodszej grupy przedszkolnej.
przeczytaj więcej »
Czciciele Św. Józefa na rekolekcjach w Częstochowie

Czciciele Św. Józefa na rekolekcjach w Częstochowie

3 października 2011
      Na kolejnych rekolekcjach, tym razem w Częstochowie w domu Sióstr Św. Józefa, w dniach od 30 września do 2 października 2011 roku zebrali się czciciele Opiekuna Kościoła św. zrzeszeni w "Modlitewnych Grupach Świętego Józefa" funkcjonujących przy Zgromadzeniu Sióstr Świętego Józefa. Czcząc Boga w tajemnicy posłannictwa ziemskiego Ojca Jezusa, ponad 40-osobowa grupa rekolekcyjna modlitewnie zgłębiała zagadnienie: „Święty Józef człowiekiem Bożego zawierzenia i ewangelicznej
przeczytaj więcej »
Z lwowską młodzieżą studencką

Z lwowską młodzieżą studencką

1 października 2011
     W dniach 23 – 25 września br. Siostry Świętego Józefa - S. Teona, S. Anastazja i S. Augustyna uczestniczyły w zorganizowanej przez Ojców Dominikanów, wyprawie młodzieży akademickiej ze Lwowa do miejscowości Skole i na górskie szlaki. Ojcowie Dominikanie bowiem od ponad roku prowadzą duszpasterstwo akademickie przy kościele Matki Bożej Gromnicznej we Lwowie. We wrześniu br. Ojcowie zaprosili do współpracy Siostry Świętego Józefa, które chętnie zaangażowały się w to dzieło.
przeczytaj więcej »
Sesja formacyjna w Krakowie

Sesja formacyjna w Krakowie

26 września 2011
     W Domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa w Krakowie w dniach 23-25 września br. odbyła się Sesja formacyjna dla Sióstr Przełożonych józefickich wspólnot zakonnych w Europie, w której wzięły udział także Siostry pracujące w Brazylii a przebywające na urlopie w Polsce. Sesja poświęcona została zagadnieniu: „Liturgia Kościoła w służbie życia konsekrowanego” - rozpatrywanemu i zgłębianemu
przeczytaj więcej »
Józefowe rekolekcje w Wadowicach

Józefowe rekolekcje w Wadowicach

19 września 2011
        W dniach 16-18 września 2011 roku Koordynatorki, Animatorzy, Zelatorzy i niektórzy Członkowie „Modlitewnych Grup Świętego Józefa” funkcjonujących głównie przy klasztorach Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa wzięli udział w rekolekcjach zorganizowanych u Ojców Karmelitów w Wadowicach. Tematyka rekolekcji skupiała się na zagadnieniu: "Święty Józef - przewodnik na trudne dni".
przeczytaj więcej »
Kolejne Śluby Wieczyste w Afryce

Kolejne Śluby Wieczyste w Afryce

11 września 2011
     Dzień 11 września 2011 roku był dla S.M. Blandine Nsama, S. M. Agnes Nandey i S. M. Ambroisine Atite i dla całego Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa dniem uroczystego wydarzenia. Oto bowiem po odbytej stosownej formacji zakonnej, po odprawieniu rekolekcji wymienione Siostry złożyły Wieczyste Śluby zakonne oddając się Bogu całkowicie do dyspozycji do końca życia. Uroczystość miała miejsce w Kinshasa – stolicy Demokratycznej Republiki Konga.
przeczytaj więcej »

„Juniorat ścisły” rozpoczęty

1 września 2011
    Dnia 1 września br. w Tuchowie, rozpoczęły kolejny etap zakonnej formacji zwany: „Junioratem ścisłym” następujące Siostry ze Zgromadzenia Świętego Józefa: S.M. Świętosława, S.M. Efraima, S. Maria Aurelia, S.M. Jeremiasza, S. Maria Marta, S.M. Nela, S.M. Sandra, S.M. Albertyna, S.M. Micheasza. Tzw. "Juniorat ścisły", jest zorganizowaną, stacjonarną formacją junioracką trwającą dziesięć miesięcy.
przeczytaj więcej »
« pierwsza68697071727374ostatnia »
Archiwum aktualności
   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ