Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

Ceremonia obłóczyn dziewięciu Nowicjuszek

14 lipca 2009
W Domu Nowicjatu w Kluczborku odbyła się ceremonia obłóczyn dziewięciu Nowicjuszek - sześć z nich pochodzi z Polski i trzy z Ukrainy. Siostry, zainspirowane 125 rocznicą powstania Zgromadzenia i wspomnieniem historycznych obłóczyn pierwszych Józefitek - ówczesnej ceremonii obłóczyn przewodniczył O. Florian Janocha, kapucyn - zaprosiły kapłana z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Wołczyna na okoliczność przyjęcia habitu zakonnego. Obłóczyn dokonała przełożona generalna Zgromadzenia Matka Leticja Niemczura.

Uroczysty ingres Ks. Bpa Mariana Buczka

16 maja 2009
W diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie odbył się uroczysty ingres Ks. Bpa Mariana Buczka. W wydarzeniu tym uczestniczyła miedzy innymi Matka Leticja Niemczura, która w tym czasie przebywała w Delegaturze Ukraińskiej z wizytą kanoniczną.

Centralne obchody 125. rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr św. Józefa

1 maja 2009
Centralne obchody 125. rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr św. Józefa i 50-lecia istnienia krakowskiej wspólnoty, obecnie Domu Generalnego. 
przeczytaj więcej »

125 rocznica powstania Zgromadzenia

17 lutego 2009
Wtorek 17 lutego 2009 r. był dla nas dniem szczególnym. Dokładnie 17 lutego 125 lat temu pierwsze Józefitki przywdziały franciszkański habit zakonny w kościele Sióstr Franciszkanek od Wieczystej Adoracji we Lwowie i podczas tej samej uroczystości ich Założyciel, obecnie św. Ks. Zygmunt Gorazdowski, został przyjęty do Trzeciego Zakonu św. Franciszka z Asyżu. 
przeczytaj więcej »

Wizyta we Lwowie

15 lutego 2009
Po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Lwowa, a szczególne miejsc związanych z życiem i działalnością św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.
przeczytaj więcej »

Wizyta we Lwowie

14 lutego 2009
 Sobota, 14 lutego br., upłynęła dla Józefitek z całej Polski pod znakiem pielgrzymowania do Lwowa,
przeczytaj więcej »

Dwie Postulantki rozpoczęły dwuletnią formację nowicjacką

10 stycznia 2009
Dzisiejszej soboty w Kurytybie (Brazylia) dwie Postulantki rozpoczęły dwuletnią formację nowicjacką.
przeczytaj więcej »

Dane statystyczne

1 stycznia 2009
Nowy rok kalendarzowy rozpoczynamy z następującymi danymi statystycznym

Publiczna obrona pracy doktorskiej S.M. Ignis - Lidii Flis

8 listopada 2008
W sobotę, 08 listopada 2008 r. w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej S.M. Ignis - Lidii Flis, którą napisała pod kierunkiem O. prof. dr hab. Zdzisława J. Kijasa OFM Conv. na temat: "Prawda życia duchowego w dziele ascetyczno-mistycznym Jana Pili z Fano Umiejętność jednoczenia duszy z Bogiem".
przeczytaj więcej »

Matka Leticja udała się do Francji,

3 listopada 2008
W poniedziałek 03 listopada 2008 r. Matka Leticja udała się do Francji, skąd będzie kontynuowała podróż do krajów Afryki.
przeczytaj więcej »
« pierwsza63646566676869ostatnia »
Archiwum aktualności
   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ