Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

W Roku Srebrnego Jubileuszu

W Roku Srebrnego Jubileuszu

28 lipca 2018
     W dniach 12-26 lipca 2018 r. czas formacji w Roku Srebrnego Jubileuszu przeżywałyśmy w Kluczborku w Domu Nowicjackim: S. M. Christiana Adamczyk, S. M. Wincencja Szewczul, S. M. Wioletta Zawada, S. M. Rafała Kowal oraz S. M. Bernarda Bąk. W czasie jego trwania uwielbiałyśmy Boga za dar powołania, za łaski którymi nas nieustannie obdarza, za Jego wierną obecność w kroczeniu drogą, którą On sam nam wytycza.
przeczytaj więcej »
„Śladami św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego”

„Śladami św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego”

27 lipca 2018
     Pod takim hasłem Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku (Krąg Sanocki i Krąg Nowosielski) zorganizowało pielgrzymko – wycieczkę do Lwowa.w dniach 21-22. lipca br. by w roku jubileuszu 10.lecia tej organizacji pożytku publicznego bardziej poznać charyzmat  i dzieła Patrona Stowarzyszenia, i Ojca Założyciela Zgromadzenia Sióstr Józefitek. Nasz pobyt na Lwowskiej Ziemi rozpoczęliśmy od spotkania z Ks. Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim, Metropolitą...
przeczytaj więcej »
Czy to moja droga ?....

Czy to moja droga ?....

22 lipca 2018
     Czy to moja droga ? Czy to właśnie mnie wzywa Pan? Czy w dzisiejszych czasach warto zostawić wszystko i pójść w nieznane?  Te i wiele innych pytań stawiało sobie 15 dziewcząt na rekolekcjach powołaniowych  w Gamboma (Afryka–Kongo  Brazzaville).  Rekolekcje rozpoczęły się w sobotę 14 lipca i trwały do piątku 20 lipca.
przeczytaj więcej »
Otrzymały habit zakonny

Otrzymały habit zakonny

18 lipca 2018
     W niedzielę dnia 15 lipca 2018 roku wspólnota formacyjna w Omvan (Afryka-Kamerun) przeżyła radosny dzień. Oto dwie Siostry Nowicjuszki drugiego roku formacji w Nowicjacie: S. Beata i S. Merline pierwszy raz ubrały zakonny habit. Za miesiąc, tj. 15 sierpnia złożą pierwsze śluby zakonne.
przeczytaj więcej »
Rekolekcje w Makabandilou

Rekolekcje w Makabandilou

12 lipca 2018
     Nasze doroczne rekolekcje dla Sióstr Józefitek pracujących w obydwu państwach kongijskich - Kongo (Brazzaville)  i w Kongo (Kinshasa) odbyły się w Makabandilou w dniach 3-11 lipca 2018 roku. Zaraz więc po uroczystości Ślubów Wieczystych w Kinsahasa, udały się Siostry do Makabandilou na rekolekcje. Przestrzenne sale, dormitarze i kaplica szkolna posłużyły na ten czas refleksjom i spotkaniom z PANEM.
przeczytaj więcej »
Wychowanie do Miłości Boga i bliźniego

Wychowanie do Miłości Boga i bliźniego

11 lipca 2018
   Z ogromną radością pragnę się podzielić tym, czym był dla naszej „Szkoły Świętego Józefa” w Makabandilou (Afryka-Republika Konga) miniony rok szkolny 2017/2018. Szkoła ta to: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. W tym roku szkolnym zapisało się 234 uczniów i skończyło szkołę 226 z dobrymi wynikami, chociaż nie brakło też uczniów, którzy muszą powtórzyć klasę.
przeczytaj więcej »
Śluby Wieczyste w Kinshasa

Śluby Wieczyste w Kinshasa

5 lipca 2018
     Kinshasa (Afryka - Demokratyczna Republika Konga) wibruje w tańcu, śpiewach – a to wszystko na chwałę PANU, dziękując za dar powołania naszych dwóch Sióstr: S.M.Adéle Kisangani i  S.M. Marthe Kibwe. Uroczysty dzień oddania się Bogu na zawsze szybko się do nas przybliżył. Po miesięcznym przygotowaniu  pod czujnym okiem S. Roberty Czarnik CSSJ i wspaniałych rekolekcjach nasze Siostry były już gotowe, aby powiedzieć Jezusowi  świadomie i dobrowolnie „TAK”...
przeczytaj więcej »
Posługa na Ukrainie

Posługa na Ukrainie

19 czerwca 2018
     W dniach od 8 do 18 czerwca 2018 roku S. Teresilla Ziober CSSJ, jako generalna koordynatorka „Modlitewnych Grup Świętego Józefa” była na spotkaniu MGSJ w Szepetówce i we Lwowie. Dnia 12 czerwca odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne w Szepetówce. Wzięło w nim udział około 50 osób. Członkowie MGSJ przyjechali z Siostrami Animatorkami z Lubara z S. Gretą CSSJ, ze Starokonstantynowa z  S.  Egidią CSSJ i z Szepetówki z S. Marią Antoniną CSSJ.
przeczytaj więcej »
VII MIĘDZYPOKOLENIOWY PIKNIK W TUCHOWIE

VII MIĘDZYPOKOLENIOWY PIKNIK W TUCHOWIE

15 czerwca 2018
     Dnia 9 czerwca 2018 roku przy „Domu Pogodnej Jesieni” odbył się VII Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy zatytułowany „U Cioci na imieninach”, który zgromadził ok. 400 osób. Do „Cioci” przybyli goście z różnych stron Polski i spoza jej granic, a nawet zza oceanu: rodziny Mieszkańców, Siostry józefitki, sąsiedzi, przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczych i władz samorządowych, w tym Burmistrz Tuchowa.
przeczytaj więcej »
70 lat józefickiej posługi w Paczkowie

70 lat józefickiej posługi w Paczkowie

4 czerwca 2018
     Dnia 2 czerwca br. wspólnota Domu zakonnego Sióstr św. Józefa w Paczkowie dziękowała Bogu za 70 lat istnienia placówki w Paczkowie. Punktem kulminacyjnym radosnego „Te Deum Laudamus” była uroczysta Msza św., celebrowana pod przewodnictwem Ks. Bpa Pawła Stobrawa z Opola. Ponadto w celebrze uczestniczyło pięciu Kapłanów: Proboszcz parafii – ks. Jarosław Ostrowski, emerytowany Radca Prawny Ks. Piotr Gołąbek, dwóch Ojców Redemptorystów z...
przeczytaj więcej »
« pierwsza3456789ostatnia »
Archiwum aktualności
   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ