Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

„Śladami św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego”

„Śladami św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego”

27 lipca 2018
     Pod takim hasłem Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku (Krąg Sanocki i Krąg Nowosielski) zorganizowało pielgrzymko – wycieczkę do Lwowa.w dniach 21-22. lipca br. by w roku jubileuszu 10.lecia tej organizacji pożytku publicznego bardziej poznać charyzmat  i dzieła Patrona Stowarzyszenia, i Ojca Założyciela Zgromadzenia Sióstr Józefitek. Nasz pobyt na Lwowskiej Ziemi rozpoczęliśmy od spotkania z Ks. Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim, Metropolitą...
przeczytaj więcej »
Czy to moja droga ?....

Czy to moja droga ?....

22 lipca 2018
     Czy to moja droga ? Czy to właśnie mnie wzywa Pan? Czy w dzisiejszych czasach warto zostawić wszystko i pójść w nieznane?  Te i wiele innych pytań stawiało sobie 15 dziewcząt na rekolekcjach powołaniowych  w Gamboma (Afryka–Kongo  Brazzaville).  Rekolekcje rozpoczęły się w sobotę 14 lipca i trwały do piątku 20 lipca.
przeczytaj więcej »
Otrzymały habit zakonny

Otrzymały habit zakonny

18 lipca 2018
     W niedzielę dnia 15 lipca 2018 roku wspólnota formacyjna w Omvan (Afryka-Kamerun) przeżyła radosny dzień. Oto dwie Siostry Nowicjuszki drugiego roku formacji w Nowicjacie: S. Beata i S. Merline pierwszy raz ubrały zakonny habit. Za miesiąc, tj. 15 sierpnia złożą pierwsze śluby zakonne.
przeczytaj więcej »
Rekolekcje w Makabandilou

Rekolekcje w Makabandilou

12 lipca 2018
     Nasze doroczne rekolekcje dla Sióstr Józefitek pracujących w obydwu państwach kongijskich - Kongo (Brazzaville)  i w Kongo (Kinshasa) odbyły się w Makabandilou w dniach 3-11 lipca 2018 roku. Zaraz więc po uroczystości Ślubów Wieczystych w Kinsahasa, udały się Siostry do Makabandilou na rekolekcje. Przestrzenne sale, dormitarze i kaplica szkolna posłużyły na ten czas refleksjom i spotkaniom z PANEM.
przeczytaj więcej »
Wychowanie do Miłości Boga i bliźniego

Wychowanie do Miłości Boga i bliźniego

11 lipca 2018
   Z ogromną radością pragnę się podzielić tym, czym był dla naszej „Szkoły Świętego Józefa” w Makabandilou (Afryka-Republika Konga) miniony rok szkolny 2017/2018. Szkoła ta to: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. W tym roku szkolnym zapisało się 234 uczniów i skończyło szkołę 226 z dobrymi wynikami, chociaż nie brakło też uczniów, którzy muszą powtórzyć klasę.
przeczytaj więcej »
Śluby Wieczyste w Kinshasa

Śluby Wieczyste w Kinshasa

5 lipca 2018
     Kinshasa (Afryka - Demokratyczna Republika Konga) wibruje w tańcu, śpiewach – a to wszystko na chwałę PANU, dziękując za dar powołania naszych dwóch Sióstr: S.M.Adéle Kisangani i  S.M. Marthe Kibwe. Uroczysty dzień oddania się Bogu na zawsze szybko się do nas przybliżył. Po miesięcznym przygotowaniu  pod czujnym okiem S. Roberty Czarnik CSSJ i wspaniałych rekolekcjach nasze Siostry były już gotowe, aby powiedzieć Jezusowi  świadomie i dobrowolnie „TAK”...
przeczytaj więcej »
Posługa na Ukrainie

Posługa na Ukrainie

19 czerwca 2018
     W dniach od 8 do 18 czerwca 2018 roku S. Teresilla Ziober CSSJ, jako generalna koordynatorka „Modlitewnych Grup Świętego Józefa” była na spotkaniu MGSJ w Szepetówce i we Lwowie. Dnia 12 czerwca odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne w Szepetówce. Wzięło w nim udział około 50 osób. Członkowie MGSJ przyjechali z Siostrami Animatorkami z Lubara z S. Gretą CSSJ, ze Starokonstantynowa z  S.  Egidią CSSJ i z Szepetówki z S. Marią Antoniną CSSJ.
przeczytaj więcej »
VII MIĘDZYPOKOLENIOWY PIKNIK W TUCHOWIE

VII MIĘDZYPOKOLENIOWY PIKNIK W TUCHOWIE

15 czerwca 2018
     Dnia 9 czerwca 2018 roku przy „Domu Pogodnej Jesieni” odbył się VII Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy zatytułowany „U Cioci na imieninach”, który zgromadził ok. 400 osób. Do „Cioci” przybyli goście z różnych stron Polski i spoza jej granic, a nawet zza oceanu: rodziny Mieszkańców, Siostry józefitki, sąsiedzi, przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczych i władz samorządowych, w tym Burmistrz Tuchowa.
przeczytaj więcej »
70 lat józefickiej posługi w Paczkowie

70 lat józefickiej posługi w Paczkowie

4 czerwca 2018
     Dnia 2 czerwca br. wspólnota Domu zakonnego Sióstr św. Józefa w Paczkowie dziękowała Bogu za 70 lat istnienia placówki w Paczkowie. Punktem kulminacyjnym radosnego „Te Deum Laudamus” była uroczysta Msza św., celebrowana pod przewodnictwem Ks. Bpa Pawła Stobrawa z Opola. Ponadto w celebrze uczestniczyło pięciu Kapłanów: Proboszcz parafii – ks. Jarosław Ostrowski, emerytowany Radca Prawny Ks. Piotr Gołąbek, dwóch Ojców Redemptorystów z...
przeczytaj więcej »
Szczęście bycia razem

Szczęście bycia razem

30 maja 2018
     Stało się już dobrą tradycją w naszej Świetlicy dla dzieci we Lwowie wspólne radosne świętowanie i dziękczynienie za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym. Tym razem zaprosiliśmy do naszej radości dzieci ze świetlicy przy parafii Bożego Miłosierdzia w Rzęsnej k. Lwowa oraz dzieci z parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Winnikach k. Lwowa.
przeczytaj więcej »
« pierwsza1234567ostatnia »
Archiwum aktualności
   
 
 
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ